Cihazlı Arıza Tespit

Dünyada ve Türkiye'de, araç parkı ile otomotiv teknolojisinin sürekli olarak gelişip, elektronik uygulamaların araçlarda gitgide yaygınlaşması, arıza tespit cihazlarının, her geçen gün daha fazla önem kazanmasına neden olmuştur. Yakın gelecekte, araç onarım servisleri ancak gerekli bilgi ve teknolojiye sahip oldukları takdirde yeni nesil araçlara hizmet verebileceklerdir. Günümüzde servislerin müşteri memnuniyetini sağlamada ve servis kalitesini arttırmada en önemli etken hızlı ve doğru arıza tespitidir.

Bosch KTS arıza tespit cihazları sayesinde, araç üzerindeki diyagnoz soketi üzerinden aracın elektronik sistem parçalarını test edebiliyoruz. Bu bize kontrol ünitesinde kayıtlı arızalara doğrudan ulaşıp, muhtemel arızanın hangi sistemden kaynaklandığı hakkında bilgi edinmemizi sağlar. Ancak bu noktada arızalı sistemin belirlenmesiyle zahmetli bir süreç de başlamış oluyor. Hangi elemanın bozulduğu sorusunun cevabı ise açık kalmaktadır. Yeni FSA motor test cihazı bu noktada gerek elektronik sistemi parçaların testi, gerekse tesisat kontrolu için mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

Servisimizde bulunan Bosch test cihazları ile fren sistemleri, motor, konfor elektroniği ve hava yastığı gibi sistemler test edilebilmekte ve bakım-kontrolleri yapılabilmektedir. Bosch ESI [tronic] yazılımıyla teknik olarak uygun şart ve talimatlar ile desteklenen servisimiz, size standart ve en doğru hizmeti sunmaktadır.

Çevreye ve kendinize vermiş olduğunuz önem, hayatınızın önemli bir parçası olan araçlarınız için de vazgeçilmez bir unsurdur. Aracınıza doğru hizmetin verildiğinden emin olmak ve tecrübeli, ne yaptığını bilen bir personel tarafından hizmet alabilmek bilinçli araç kullanıcıları için bir zorunluluktur. Diyagnoz konsepti altında Bosch test cihazları ile yapılan testler, sizlere rapor olarak sunulabilmekte ve yapılan işlemlerin doğruluğu açısından sizlere güven vermektedir.